Зачекайте

Loading...

: 6623

Вимоги до водіїв мопедів та велосипедів

 1. Рухатися по дорозі на мопедах дозволяється особам, які досягли 16-річного, на велосипедах – 14-річного віку.
  Для водіїв мопедів і велосипедів місцевими органами виконавчої влади може бути встановлена картка, в яку заноситься інформація про водія і яку водії мопедів чи велосипедів у такому разі повинні мати при собі.
 2. Мопеди і велосипеди повинні бути обладнані звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду – білого кольору, по боках –оранжевого, ззаду – червоного.

 3. Для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на мопеді необхідно увімкнути освітлення, на велосипеді – ліхтар (фару).

 4. Водії мопедів і велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
  Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80–100 м.

 5. Водії мопедів і велосипедів можуть перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати транспортним засобом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

 6. Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, водії мопедів і велосипедів зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

 7. Водіям мопедів і велосипедів забороняється:
  • керувати мопедом або велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості – з неувімкненою фарою і заднім ліхтарем на мопеді чи без світлоповертачів на велосипеді;
  • рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд є велосипедна доріжка;
  • рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
  • під час руху триматися за інший транспортний засіб;
  • їздити не тримаючись за руль та знімати ноги з педалей (підніжок);
  • перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками;
  • буксирування мопедів і велосипедів;
  • буксирування причепа, не передбаченого для експлуатації з цими транспортними засобами.

 8. Водії мопедів і велосипедів повинні виконувати вимоги інших пунктів цих Правил, що стосуються водіїв або пішоходів і не суперечать вимогам цього розділу.

Авторизація